روز بیمه : 15 آبان یا 13 آذر ؟!

روز بیمه : 15 آبان یا 13 آذر ؟!

صفحه اصلی   تماس با ما   پیوندها   RSS  
 

پنج‌شنبه ۲/۹/۱۳۹۶ - ۱۰:۳۹

 
نسخه چاپي ارسال به دوستان  ۱۳۸۹/۰۸/۱۵   (یادداشت)  
 

روز بیمه : 15 آبان یا 13 آذر ؟!

 
مناسبتی برای بزرگداشت بیمه، مهم‌تر و فرخنده‌تر از سالروز فعالیت نخستین شرکت بیمه ایرانی در کشور وجود نداشته و ندارد!!
 

بیمه نیوز - یک کارشناس بیمه از نامگذاری نابجای بیمه در 13 آذر انتقاد کرد.

به گزارش بیمه نیوز ، مصطفی کاظمی در روزنامه دنیای اقتصاد درمقاله ای گلایه آمیز با بیان تاریخچه ورود صنعت بیمه به کشور و تشکیل شرکت بیمه ایران به عنوان نخستین شرکت بیمه کشور ، می نویسد: با تصويب دولت و مجلس اولين شركت بيمه ايرانی در16 شهریور 1314  با شماره 460 در دايره ثبت شركت‌ها و علائم تجاري و اختراعات طهران با نام شركت سهامي بيمه ايران به ثبت رسيد.

اين شركت دو ماه بعد یعنی در 15 آبان همان سال  شروع به فعاليت كرد و علت این فاصله تلاش برای تامين پوشش‌هاي بیمه اتكايي بود. در واقع پانزدهم آبان‌ماه سال 1314 به‌عنوان اولين روز فعاليت بيمه‌گري اولين شركت بيمه ايراني روز بیمه نام گرفت.

وی ادامه می دهد : 30 سال بعد از اين تاريخ بحثي از نام‌گذاري روزي در سال به نام روز بيمه به‌طور رسمی مطرح نبوده، ولي در سال 1347 از طرف دولت روز 15 آبان به‌عنوان روز بيمه به رسميت شناخته شد و در اين زمينه پيام‌هايي از طرف مسوولين كشور صادر شد و به‌همين مناسب با حضور وزير دارايي و تعدادي از شخصيت‌هاي سياسي و اقتصادي ارشد كشور مراسمي در هتل هیلتون (استقلال فعلي) برگزار شد و همزمان در سراسر كشور نيز اين روز پاس داشته شد. این نکوداشت سال‌هاي بعد از آن هم تكرار شده است.

کاظمی می نویسد: پس از پیروزی انقلاب و تصويب قانون اداره امور شركت‌هاي بيمه در 13 آذر1367 توسط بيمه مركزي ايران به‌عنوان بازوي نظارتي دولت در صنعت بيمه، همین تاريخ به‌عنوان روز بيمه تعيين و از آن سال به بعد در چنين روزي سميناري از طرف آن سازمان هرساله با حضور همه شركت‌هاي بيمه ترتيب مي‌يابد.

در این مقاله آمده است: اگرچه تصويب قانون اداره شركت‌هاي بيمه تحولی در ارتباط با نحوه اداره آنها است، ولي شروع فعاليت شركت سهامي بيمه ايران، بزرگترين شركت بيمه ایرانی و رهبر صنعت بيمه كشور در 15 آبان 1314، رويدادي مهم‌تر و بزرگ‌تر در صنعت بيمه وجود ندارد. این شرکت توانسته است زمام امور بيمه‌اي كشور را از دست شركت‌هاي بيمه خارجي گرفته و بیش از 30 سال به‌عنوان بازوی نظارتی دولت در صنعت بیمه کشور در سال‌های قبل از تاسیس بیمه مرکزی ایران باشد و در زمينه توسعه كشور همواره پيشرو و تاثيرگذار بوده و با ارائه پوشش‌های مختلف بیمه‌ای در رشته‌های درمان، عمر، مسوولیت، باربری، آتش‌سوزی و... توانسته است حجم انبوهی از افراد و سرمایه‌های کشور را بیمه نموده و غالب صنایع بزرگ کشور همچون صنایع گاز و نفت و پروژه‌های بزرگ عمرانی کشور، تحت پوشش این شرکت بوده و هستند.

این شرکت همراه با سیاست‌های کشور تابه امروز گام برداشته و پشتوانه محکمی برای اعتلای کشور است؛ به‌طوری که سازمان‌هاي بزرگي چون شركت سهامي بيمه مركزي ايران، سازمان خدمات درماني و سازمان تامين اجتماعي از پیرامون آن به‌وجود آمده است، بنابراین مناسبتی برای بزرگداشت بیمه، مهم‌تر و فرخنده‌تر از سالروز فعالیت نخستین شرکت بیمه ایرانی در کشور وجود نداشته و ندارد.

 
 
نظرات كاربران:

بیمه گر : به نظر بنده روزی که در تقویم رسمی کشور روز بیمه نام گرفته درست است. حالا چه فرقی میکنه چه یز به کلاه چه کلاه به سر ضمنا میدونم از چی ناراحتین که چرا روز تاسیس یه شرکت دیگه بشه روز بیمه....

بیمه گر اول : 15 آبان سالروز تاسیس بیمه ایران اولین و بزرگترین و مقتدر ترین شرکت بیمه در ایران می باشد و بهترین روز جهت نامگذاری روز بیمه می باشد.

: آقا اینا رو ول کن فقط بیمه دانا عشق است کار راه اندازی در اسرع وقت

بیمه سینا : این افتخار برای بیمه ایران بس که بزرگترین اختلاس بیمه را به نام خود ثبت کرده است !!!!! چرا یک روز؟باید یک سال یا یک قرن را به نام بیمه ایران نامگذاری کرد

بیمه گر نخست : آقا یا خانم بیمه سینا ،خوبه که میدونی اندازه ی 100 برابر کل سرمایه و دارایی بیمه سینا فقط یک قلم از تخلفاات در بیمه ایرانه.عزیز دل برادر میدونی که فقط حقوق پایان ماه کارکنان بیمه ایران اندازه ی درامد 10 سال بیمه سینا هستش؟

ملینا : خیلی عالی بود برای این که بچه من کلاس چهارم هست این گزارش رانوشت و برد مدرسه و آن را خواند خیلی ممنونم

محمدحسن شمس صلوات : سلام ، برای اطلاع رسانی خوب بود ولی نباید سالروز بیمه را که در زمان گذشته تاسیس شده بوده و روزی کاملا مشخص بوده صرفا بخاطر سرنگونی آن نظام عوض می کردند... هر چیزی مبداش اساس است نه مقصدش .مقصد زمانی اساس است که نتیجه را بررسی کنیم آن وقت مقصدش اساس است نه مبدا. چونارائه خدمات شرط اساسی جذب مشتری است ، نه گفتار بیهوده.

ش.ح : آقا یا خانم :مشک آن است که خود ببوید نه آنکه عطار بگوید ! بیمه دانا ، بیمه ایران ، بیمه البرز و ... همگی صنعت بیمه ایران اسلامی هستند و رشد صنعت بیمه در گرو رشد تک تک شرکتهای بیمه ای می باشد و هیچ بیمه ای عشق نیست !

نارا : خیلی بی مزه علکی همش دروغغغغغغغغغغغغغغغه

: من به این تعصب هریک از عزیزان نسبت به شرکت بیمه خودشان را تبریک می گویم و از طرفی هم باید بگویم این تعصب جاهلانه نباشد و به جای توپ و تشر وتخریب شرکتتان حسن هاش مطرح کنید.

بیمه سینا : بیمه سینا متعلق به بنیاد مستضعفان است و بسیار بیشتر از آنچه فکر می کنید پشتوانه داره ولی بیمه ایران هم شرکت بزرگ و قابل احترامه مهم اینه که حالا یه روز به نام صنعت بیمه هست و باید همه ما خانواده بیمه به سمتی بریم که ارزش و احترام خود را در جامعه بالا ببریم

 
نظرات بینندگان
نام :
آدرس ایمیل :
نظر شما :
 

 

 
صفحه اصلی | تماس با ما | پیوند ها | آرشیو | Rss
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به بیمه نیوز می باشد واستفاده از مطالب با ذکر منبع بلاماتع است bimehnews @2006- 2013
بهینه سازی سایت توسط سنادیتا

طراحی سایت