پيشنهاد صنعت بيمه، افزايش 46 درصدي شخص ثالث بود

پيشنهاد صنعت بيمه، افزايش 46 درصدي شخص ثالث بود

صفحه اصلی   تماس با ما   پیوندها   RSS  
 

چهار‌شنبه ۲۶/۷/۱۳۹۶ - ۱۸:۲۹

 
نسخه چاپي ارسال به دوستان  ۱۳۹۳/۰۲/۱۳   (اهم اخبار)  
 

پيشنهاد صنعت بيمه، افزايش 46 درصدي شخص ثالث بود

 
وزير دادگستري، در واکنش به نرخ جديد بيمه شخص ثالث اعلام کرد که نرخ‌هاي بيمه شخص ثالث در سال 93، مورد بازنگري و تعديل قرار مي‌گيرد.
 

بیمه نیوز - براساس تازه‌ترين تصميم بیمه مرکزی حق بيمه شخص ثالث خودروها حداكثر ۲۴ درصد افزايش می یابد. در اين صورت، شرکت‌هاي بيمه موظف به بازگرداندن مبالغ دريافتي اضافه از بيمه‌گذاران در اعمال نرخ‌هاي جديد طي 9 روز اخير خواهند شد، ضمن اينکه اين تصميم مديران صنعت بيمه را شوکه کرده است.

به گزارش روزنامه «دنياي اقتصاد» ، يک منبع آگاه از صنعت بيمه در اين خصوص گفت: از آنجا که تعهدات شرکت‌هاي بيمه 32 درصد افزايش داشت و سال گذشته، بيمه مرکزي به خاطر حمايت از بيمه‌گذاران، نرخ بيمه شخص ثالث سال 92 را 10 درصد کاهش داده بود، کارشناسان بيمه براي سال 93 به بيمه مرکزي پيشنهاد 46 درصد افزايش را داده بودند تا 10 درصد اختلاف مربوط به سال گذشته نيز پوشش داده شود.

او با بيان اينکه بيمه مرکزي با رويکرد افزايش تدريجي و شيب آرام رشد قيمت بيمه شخص ثالث موضوع را پيگيري کرد، ادامه داد: به‌رغم مجوز قانوني صنعت بيمه براي سقف 46 درصد افزايش، بيمه مرکزي با توجه به شرايط و بررسي موضوع تنها با 24 درصد افزايش موافقت و نرخ را اعلام کرد.

اين منبع آگاه با يادآوري اينکه برآورد وزارت دادگستري از ميزان حق بيمه شخص ثالث 15 درصد بود، گفت: بيمه مرکزي 24 درصد افزايش را به دنبال کار کارشناسي‌شده و مجوزهاي قانوني اعلام کرده و بعيد است تغييري در آن حاصل شود.

وزير دادگستري: نرخ بيمه شخص ثالث بازنگري مي‌شود

در پي افزايش 31.6 درصدي نرخ ديه سال 1393 از سوي قوه‌قضائيه، بيمه مركزي در اولين روز ارديبهشت‌ماه سال جاري، بر اساس قوانين و مقررات مربوط، حق بيمه شخص ثالث خودروها را با حداكثر 24 درصد افزايش نسبت به سال قبل تعيين و ابلاغ کرد.

اين در حالي است که به گزارش خبرگزاري مهر، مصطفي پورمحمدي، وزير دادگستري، در واکنش به نرخ جديد بيمه شخص ثالث اعلام کرد که نرخ‌هاي بيمه شخص ثالث در سال 93، تا پايان هفته جاري مورد بازنگري و تعديل قرار مي‌گيرد.

اين گفته، تلاطمي در صنعت بيمه ايجاد کرده است و احتمالا به‌زودي شاهد تغييراتي در نرخ‌هاي بيمه شخص ثالث خواهيم بود. در عين حال، با توجه به ابلاغ افزايش 24 درصدي بيمه‌نامه شخص ثالث از سوي بيمه مرکزي، در حال حاضر تا زمان اعلام نرخ‌هاي جديد، شرکت‌هاي بيمه، بيمه‌نامه‌ها را با تعهداتي که نرخ‌هاي آن ابلاغ شده است، عرضه کنند و پس از ابلاغ نرخ‌هاي بازنگري شده، مابه‌التفاوت مبالغ را به بيمه‌گذاران بازپرداخت خواهند کرد.

بيمه مرکزي اعلام کرده بود که حق بيمه در مقايسه با افزايش ديه، حدود 8 درصد كمتر افزايش داده شده و اين كاهش به‌عنوان تخفيف داوطلبانه صنعت بيمه در راستاي اجراي سياست‌هاي دولت تدبير و اميد و حمايت از بيمه‌گذاران در نظر گرفته شده است.

 
 
نظرات كاربران:

 
نظرات بینندگان
نام :
آدرس ایمیل :
نظر شما :
 

 

 
صفحه اصلی | تماس با ما | پیوند ها | آرشیو | Rss
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به بیمه نیوز می باشد واستفاده از مطالب با ذکر منبع بلاماتع است bimehnews @2006- 2013