واکنش مدیرعامل بیمه ملت به سخنان وزیر دادگستری

واکنش مدیرعامل بیمه ملت به سخنان وزیر دادگستری

صفحه اصلی   تماس با ما   پیوندها   RSS  
 

دوشنبه ۲۷/۹/۱۳۹۶ - ۱۰:۲۲

 
نسخه چاپي ارسال به دوستان  ۱۳۹۳/۰۲/۱۳   (اهم اخبار)  
 

واکنش مدیرعامل بیمه ملت به سخنان وزیر دادگستری

 
در دولت آقای احمدی‌نژاد تعیین حق بیمه شخص ثالث با دید پوپولیستی تعیین شد و متاسفانه این تفکر عوام‌فریبانه امروز نیز مجددا در حال تکرار است.
 

بیمه نیوز - مدیرعامل بیمه ملت با اشاره به سخنان وزیر دادگستری مبنی بر کاهش نرخ حق بیمه در سال جدید گفت: به دلیل ملاحظات اجتماعی و سیاسی تعرفه‌های بیمه شخص ثالث در حداقل آن تعیین می‌شود و از این بابت شرکت‌های بیمه هر ساله با زیان روبه‌رو هستند.

بر اساس این گزارش، دکتر مسعود حجاریان، با بیان این‌که به دلیل تعیین حق بیمه دستوری از سوی هیات وزیران برای بیمه شخص ثالث شرکت‌های بیمه هر ساله زیان می‌کنند، گفت: هیات وزیران به دلیل ملاحظات اجتماعی و سیاسی تعرفه‌های بیمه شخص ثالث را در حداقل آن تعیین می‌کند و از این بابت شرکت‌های بیمه هر ساله با زیان روبه‌رو هستند.

وی افزود: این زیان موجب شده تا ذخائر شرکت‌های بیمه کاهش یابد به گونه‌ای که رییس کل بیمه مرکزی نیز در اجلاس سالانه‌ی انجمن حرفه‌ای صنعت بیمه رسما اعلام کرد که 80 درصد شرکت‌ها از ذخائر کافی برخوردار نیستند و قادر نخواهند بود تعهداتشان را در آینده به خوبی ایفا کنند.

حجاریان تصریح کرد: این‌که 80 درصد شرکت‌های بیمه ذخائر کافی نداشته باشند بسیار وحشتناک است و مسوولان کشور باید به آمارهای بیمه مرکزی بیشتر دقت کنند، چرا که لازم است اعتماد مردم به بیمه و صنعت آن تامین شود و به مردم اطمینان و امنیت خاطر داده شود.

مدیر عامل بیمه ملت خاطر نشان کرد: متاسفانه در دولت آقای احمدی‌نژاد تعیین حق بیمه شخص ثالث به جای بررسی در کمیسیون اقتصادی به کمیسیون اجتماعی سپرده شد که آنها نیز با دید پوپولیستی این حق بیمه را تعیین کردند و متاسفانه این تفکر عوام‌فریبانه امروز نیز مجددا در حال تکرار است و می‌بینیم که یک وزیری که مسوولیتی در حوزه شخص ثالث ندارد درباره‌ی کاهش نرخ حق بیمه صحبت می‌کند.

حجاریان تاکید کرد: این در حالی است که وزیر اقتصاد باید پاسخ‌گوی این موضوع باشد و نباید وزرای اجتماعی و سیاسی به دنبال پاسخ‌گویی در مسائل فنی و اقتصادی برآید، چرا که این دخالت‌های اشتباه و ناهماهنگی‌ها موجب ضربه‌خوردن به صنعت بیمه می‌شود.

وی افزود: دولت باید دقت کند که روش‌های غلط گذشته تکرار نشود و هر وزیری پاسخ‌گوی حوزه کاری خود باشد، ضمن آنکه قانون اساسی نیز تکلیف کرده که وزرا پاسخ‌گوی حوزه خود باشند.

مدیر عامل بیمه ملت با بیان این‌که لازم است وزیر اقتصاد با انجام مطالعات دقیق و آیین‌نامه‌ها حق بیمه را تعیین کند، گفت: البته بنده به‌طور کلی با تعیین حق بیمه دستوری توسط دولت مخالفم، زیرا خلاف اصول خصوصی‌سازی و اجرای اصل 44 قانون اساسی است و مجلس با وجود آنکه شعار اجرای اصل 44 قانون اساسی را می‌دهد چنین قانونی را برای حق بیمه شخص ثالث در سال‌های گذشته تصویب کرده است که امیدواریم هرچه سریع‌تر لایحه اصلاحی قانون شخص ثالث با در نظر گرفتن رقابت در بازار کسب‌وکار به مجلس ارائه شود.

حجاریان خاطر نشان کرد: تا زمانی که دولت و مجلس از فضای کسب‌وکار رقابتی حمایت نکنند ساماندهی در این امور به وجود نمی‌آید و قانون اصل 44 نیز اجرایی نخواهد شد، لذا لازم است مجلس و دولت با حمایت از فضای کسب‌وکار و هم‌چنین ریسک حق بیمه عادلانه برای بیمه شخص ثالث تعیین کند تا شرکت‌های بیمه بتوانند از طریق گرفتن حق بیمه به تعهداتشان عمل کنند.

وی یادآور شد که حق بیمه، درآمد شرکت‌ها محسوب نمی‌شود، بلکه این مبلغ به صندوق پرداخت خسارت واریز می‌شود و در صورت‌های مالی شرکت‌ها نیز نشان می‌دهد که شرکت‌ها از حق بیمه‌ای که در حال حاضر دریافت می‌کنند دچار زیان و خسارت هستند. البته این گزارش‌ها هر ساله منتشر شده و به مسوولان ارائه می‌شود اما متاسفانه توجهی به این موضوع صورت نمی‌گیرد.

مدیر عامل بیمه ملت ادامه داد: این در حالی است که شرکت‌های بیمه تقریبا سالانه 20 هزار کشته و 200 هزار مجروح را خسارت پرداخت می‌کند و در واقع با پرداخت خسارت به 200 هزار مجروح تصادفات جاده‌ای آنها را سالم به خانواده‌های خود بر می‌گرداند، لذا صنعت بیمه از جامعه حمایت می‌کند و اگر ذخائر خود را از دست بدهد، کدام وزیر می‌تواند پاسخ‌گوی این مسوولیت باشد. بنابراین لازم است نرخ‌ها به گونه‌ای افزایش یابد که ذخائر شرکت‌ها پاسخ‌گوی خسارت مردم باشد.

 
 
نظرات كاربران:

امید : این بیمه که صدای ورشکستگیش داره از دور میاد

احمد : با سلام اگه با همین روشی که بیمه ملت پیش گرفته داره بازار بقیه بیمه ها راخراب میکنه حتما انشااله بیمه ملت ورشکسته میشه

رضا : بیمه ملت که وضعیت خوبی نداره خدا به دادش برسه

حسین : بازهم قیمت بیمه رابیار پایین تر شما که نمیخوایید دیه را به مردم پرداخت کنید

مهرداد : دوستان ساکت لطفا.. سری به سایت بورس و سرمایه و سود 56 میلیاردی بیمه ملت در سال 92 بزنید لطفا ... تنها بیمه خصوصیه که احتمال ورشکستگیش صفره

بابک : دوستان هرشرکتی ورشکسته بشه بیمه ملت امکان نداره چون بیشترین سرمایه ثبت شده رو داره واحتمال ورشکستگیش صفر ه

سجاد : دوستان امید.احمد. رضا. وحسین من واسه شما متاسفم آقای دکتر حجاریان مدیر عامل بزرگترین و توانگر ترین شرکت بیمه در ایران میباشد؟؟ خواهشا برید یه سری به گزارش های بیمه مرکزی بزنید و وضعیت بیمه ملت رو ببینید بعدش نظر بدهید؟؟؟؟

سجاد : سلام دوستان واسه شما متاسفم برید یه سری به گزارش های بیمه مرکزی بزنید بعدش درباره بیمه ملت نظر بدهید؟؟؟؟

هادی : بیمه ملت در حال حاضر از وضعیت بسیار خوبی در بازار بیمه به سر میبره و از نظر سرمایه بالاتر از همه رقیبانش هست.. بیمه ملت بیمه آینده دار و موفقیه

عباس : خواب دیدید خیر باشه با توانگری مالی 241 کدوم شرک ورشکست میشه که بیمه ملت دومیش باشه لطفا قبل ارائه نظر یه مطالعه کوچولویی راجع به شرکتهای بیمه و توانگریش داشته باشین بد نیست.

ابراهیم : در پاسخ به دوستان که بیمه ملت در حال ورشکستگی توسعه می کنم که به سایت بیمه ملت مراجعه کنید و صورت مالی را مطالعه کنید تا توانایی با سایر شرکت بیمه ای مقایسه فرمایید بیمه ملت در سال 93سرمایه سپرده در بیمه مرکزی از200ملیارد تومان به400ملیارد افزایش خواهد داد حالا سوال اینجاست آیا شرکت با این سرمایه پرداختی عافبت چیست آیا به غیر نیست که بازار بیمه ای به دست خواهد گرفت

مهدی : اگه تو صنعت بیمه 10 تا آدم با سواد مثل دکتر حجاریان داشتیم الان وضعیت شرکت های بیمه مثل توسعه و دی ایجوری نبود

رها : ممکنه بیمه توسعه و کوثر و معلم به سمت ورشکستگی بروند ولی بیمه ملت محاله -برید ببینید کدوم شرکتهاپرونده معوق دیه دارند بعد نظر بدید

چمران : با سلام چطور ممکنه بزرگترین شرکت بیمه خصوصی کشور ورشکست بشه؟؟؟ درحالیکه فقط بیمه ایران دولتیه!!! خواهشا دوستان اول فکر کنن بعد نظر بدن

رضا تهرانی : باشه بیمه ملت بهترینه !!!!اینونگین چی بگین!!!

بیمه چی : ابراهیم جان خودت فهمیدی چی گفتی ؟درست تایپ کن لطفا

سیستانی : بزرگواران طرف دار بیمه ملت لطفا یه سری به استان سیستان و بلوچستان بزنید و ببینید چقدر پرونده معوق خسارت داره بیمه ملت

بیطرف : کاملا مشخص اینا خودجوش از بیمه ملت طرفداری میکنند!!!!!!!!!!!!!!!اصلا جزو کارمندان و نمایندگان بیمه ملت نیستن!!! اصلا

بلوچ : در جواب سیستانی باید عرض کنم خسارت دادن ملت حرف نداره. اون همشهری شما تو زاهدان که کار خسارت انجام میده میخواد شمارو تلکه کنه که پرونده ها رو طول میده.اگه مدرک دارین یک تماس به شرکت بگیرید تا 3 سوت یارو رو کله پا کنن و مشکل شهرتون حل بشه.

رضا : بروید سوابق بیمه های موجود کشور را دقیقا مطالعه کنید که کدامش حیاط خلوت عده ای خاص اند. پاکترین بیمه که بنام ملت بزرگ ایران مزین است باز بیمه ملت است .

مهدی : دوستان بهتر نیست راجب اصل قضیه نظر بدیم مشکلات ما با حرفای حاشیه ایی حل نمیشه من با حرفای اقای حجاریان موافق هستم

 
نظرات بینندگان
نام :
آدرس ایمیل :
نظر شما :
 

 

 
صفحه اصلی | تماس با ما | پیوند ها | آرشیو | Rss
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به بیمه نیوز می باشد واستفاده از مطالب با ذکر منبع بلاماتع است bimehnews @2006- 2013
بهینه سازی سایت توسط سنادیتا

طراحی سایت