مذاکره مستقیم ایران و آمریکا : آیا شرایط بحرانی است؟

مذاکره مستقیم ایران و آمریکا : آیا شرایط بحرانی است؟

صفحه اصلی   تماس با ما   پیوندها   RSS  
 

دوشنبه ۲۷/۹/۱۳۹۶ - ۱۰:۱۹

 
نسخه چاپي ارسال به دوستان  ۱۳۹۳/۰۳/۱۹   (اخبار بیمه)  
 

مذاکره مستقیم ایران و آمریکا : آیا شرایط بحرانی است؟

 
 

بیمه نیوز - روزنامه آمریکایی لس آنجلس تایمز با اشاره به مذاکرات دو جانبه روزهای آتی بین ایران و آمریکا نوشت: مذاکرات مستقیم تهران و واشنگتن نشان می‌دهد که مذاکرات ایران و گروه ۱+۵ در وین با مشکل مواجه شده است.

لس آنجلس تایمز در بخش دیگری از گزارش خود با اشاره به اعزام ویلیام برنز برای مذاکره با ایران نوشت: آمریکا بهترین مذاکره‌کنندگان خود را برای این گفت‌وگوها انتخاب کرده است تا به ایران فشار وارد کند. در عین حال این روزنامه با اشاره ضمنی به طرح درخواست این مذاکره از سوی آمریکا ادامه داد: البته اگر طرف ایرانی حرفی برای گفتن نداشت هرگز این دعوت را نمی‌پذیرفت.

همچنین خبرگزاری فرانسه با انتشار مطلبی درباره دیدارهای جداگانه نماینده های ایران و آمریکا و ایران و روسیه در روزهای آتی را نشانه و فرصت خوبی برای دستیابی به یک توافق هسته ای جامع بین ایران و گروه 1+5 خوانده و نوشت: ایران هفته آینده مذاکرات جداگانه‌ بی‌سابقه‌ای با آمریکا و روسیه خواهد داشت که به عقیده واشنگتن این مذاکرات "فرصت خوبی" برای سرعت بخشیدن به مذاکرات هسته‌ای ایران است که هم‌اکنون در وضعیت دشواری قرار دارد.

در ادامه گزارش خبرگزاری فرانسه با اشاره به مذاکرات هفته آینده ایران با آمریکا و روسیه در ژنو و رم می نویسد: این نخستین بار است که تهران خارج از چارچوب مذاکرات با گروه 1+5 و تحت هدایت کاترین اشتون رئیس‌ سیاست خارجی اتحادیه اروپا، مذاکرات دوجانبه‌‌‌ای با آمریکا و روسیه انجام خواهد داد.

بر اساس این گزارش، هدف مذاکرات دو جانبه ای که قرار است در روزهای آتی بین ایران و آمریکا و روسیه انجام شود در واقع تدارک و آماده‌سازی برای نشست آتی تهران و گروه 1+5 است که قرار است طی روزهای 26 تا 30 خردادماه در وین برگزار شود.

 
 
نظرات كاربران:

 
نظرات بینندگان
نام :
آدرس ایمیل :
نظر شما :
 

 

 
صفحه اصلی | تماس با ما | پیوند ها | آرشیو | Rss
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به بیمه نیوز می باشد واستفاده از مطالب با ذکر منبع بلاماتع است bimehnews @2006- 2013
بهینه سازی سایت توسط سنادیتا

طراحی سایت